Press "Enter" to skip to content

Верховна Рада ухвалила закон щодо системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя

“За” проголосували 286 народних депутатів України.

Його розроблено задля забезпечення єдиного системного підходу до формування та реалізації державної політики у сфері зміни військової кар’єри на цивільне життя на основі принципів комплексності, наукової обґрунтованості та міжвідомчої взаємодії.

Над документом також безпосередньо працювала команда фахівців Міністерства у справах ветеранів України.

☝️Так, відповідно до норм ухваленого закону на соціальну та професійну адаптацію мають право військовослужбовці, які звільнені або звільняються з військової служби з числа ветеранів війни, членів сімей загиблих Захисників, членів сімей ветеранів, осіб, які мають особливі заслуги перед Україною. Організація цього процесу провадиться Мінветеранів.

Коментуючи ухвалений законопроєкт, міністр Юлія Лапутіна наголосила, що акт відповідає напрацюванням робочої групи з питань захисту прав ветеранів до Плану відновлення України, а саме є одним із завдань цілі “Надання державою можливостей ветеранам безбар’єрно реалізувати свій професійний потенціал для власного розвитку та економічного розвитку держави”.

Вона зазначила, що у співпраці з Міноборони, МВС, МОЗ, Мінсоцполітики, іншими відомствами Мінветеранів працює над впровадженням в Україні ефективної системи переходу з військової кар’єри до цивільного життя, яка включає медичну та психологічну реабілітацію Захисників та членів їхніх родин, сприяння у перекваліфікації та працевлаштуванні, соціальному захисті й підтримці ветеранського підприємництва.

“Переважна більшість наших Захисників та Захисниць, які боронять нашу Україну у лавах різних силових структурах – це молоді люди. Після перемоги вони повернуться з війни молодими і їм буде потрібна відповідна підтримка як держвави так і суспільства, зокрема в адаптації до мирного життя, – сказала Юлія Лапутіна. – Тому ухвалення цього законопроєкту є важливим кроком на шляху впровадження в Україні дієвої системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя. Він дозволить Мінветеранів напрацювати необхідні нормативно-правові акти для комплексного та ефективного формування та реалізації системи переходу на основі кращих практик країн–членів НАТО та наших власних напрацювань”.

ℹ️ Детальніше

More from РізнеMore posts in Різне »
Mission News Theme by Compete Themes.